Mercury IPS300-12 zuivere sinus omvormer 12V naar 230V 300 watt met soft start en beveiligingen
- Elders goedkoper? Neem even contact op
- Betaal in 3 termijnen vanaf €50,- rentevrij
- 2 jaar garantie op al onze producten
- Gratis verzending vanaf € 50,-
- Veilig achteraf betalen
- Retourneren binnen 14 dagen
Een omvormer maakt van gelijkspanning uit een accu gewone 230 volt wisselspanning, zodat je huishoudelijke apparatuur kunt gebruiken waar geen stopcontact is: in een camper, een bestelbus, een boot, of thuis als noodstroom bij een stroomstoring. Het belangrijke woord hier is "zuivere sinus". Goedkope omvormers maken een blokgolf of een aangepaste sinus, en daar hebben veel apparaten last van: laders worden warm, schakelende voedingen brommen, motoren lopen ruw en gevoelige elektronica kan uitvallen. Een zuivere sinus is dezelfde golfvorm als het lichtnet, dus alles werkt zoals het hoort. Deze omvormer levert 300 watt continu met een rendement boven de 90 procent, en heeft een soft start die voorkomt dat hij uitvalt bij het inschakelen van apparaten met een motor of een transformator. Beveiligingen tegen te lage en te hoge ingangsspanning, kortsluiting, overbelasting, oververhitting en omgekeerd aansluiten zitten erin, met een lampje en een geluidssignaal bij storing. Aansluiten gaat met krokodillenklemmen; er zijn ook M6-klemmen op de omvormer en ringkabelschoenen aan de kabels. Ingangsspanning 10,8 tot 15,5 volt, ruststroom onbelast 0,6 ampère. Afmetingen 174 bij 150 bij 55 millimeter, 960 gram.
Waarom deze omvormer?
- Zuivere sinus: dezelfde golfvorm als het lichtnet
- 300 watt continu, rendement boven 90 procent
- Soft start: valt niet uit bij apparaten met een motor of transformator
- Beveiliging tegen te lage en te hoge ingangsspanning
- Beveiliging tegen kortsluiting, overbelasting en oververhitting
- Beveiliging tegen omgekeerd aansluiten
- Storingsmelding met lampje en geluidssignaal
- Aansluiting met krokodillenklemmen, plus M6-klemmen en ringkabelschoenen
- Ingangsspanning 10,8 tot 15,5 volt, ruststroom onbelast 0,6 A
Aansluiten
- Sluit rood op plus en zwart op min — de omvormer is beveiligd, maar controleer het toch
- Gebruik een accu die de stroom kan leveren: 300 watt vraagt bij 12 volt ruim 25 ampère
- Zet de omvormer vrij zodat hij zijn warmte kwijt kan
- Schakel hem uit als je hem niet gebruikt: onbelast verbruikt hij 0,6 ampère
Specificaties
- Kabelmaat: 174 x 150 x 55 mm
- Continu vermogen: 300 W
- Ruststroom onbelast: 0,6 A
- Aansluitkabel: krokodillenklem
- Ingangsspanning: 10,8 tot 15,5 V DC
- Spanning: 12 V
- Aansluitklemmen omvormer: M6 schroeven
- Kabelaansluitingen: 72 mm krokodillenklem + 6,4/12 mm ringkabelschoen
- Uitgang: 230 V AC, 50 Hz
- Gewicht: 960 g
- Golfvorm: zuivere sinus
- Beveiligingen: onder- en overspanning, kortsluiting, overbelasting, oververhitting, ompoling
- Let op: dit model heeft geen USB-aansluiting
Veelgestelde vragen
Waarom een zuivere sinus en niet een goedkopere omvormer?
Omdat een aangepaste sinus geen sinus is maar een getrapte blokgolf. Veel apparaten werken daar wel op, maar niet allemaal en niet even goed: laders worden warmer, voedingen brommen, motoren lopen ruwer, en gevoelige elektronica en medische apparatuur kunnen weigeren. Een zuivere sinus geeft dezelfde golfvorm als het stopcontact thuis, dus alles werkt zoals bedoeld.
Hoe lang kan ik hierop draaien?
Dat hangt van je accu af. 300 watt bij 12 volt betekent ruwweg 25 ampère uit de accu, plus verliezen. Een accu van 100 Ah kun je in de praktijk voor ongeveer de helft leeghalen zonder hem te beschadigen, dus dan zit je op zo'n twee uur vol vermogen. Bij minder verbruik navenant langer.
Wat doet soft start?
Apparaten met een motor of een transformator trekken op het moment van inschakelen kortstondig veel meer stroom dan daarna. Een gewone omvormer schakelt dan uit op zijn overbelastingsbeveiliging. Soft start bouwt het vermogen geleidelijk op, zodat die piek opgevangen wordt.
Kan ik hier een waterkoker op aansluiten?
Vrijwel zeker niet: de meeste waterkokers gebruiken 1500 watt of meer, en deze omvormer levert 300. Kijk op het typeplaatje van het apparaat en blijf ruim onder de 300 watt.
Bestellen bij DJstunter
DJstunter levert het complete Mercury-programma: luidsprekerkabel, 100V-kabel, coax, netwerkkabel en installatiemateriaal op rol, plus meetapparatuur, omvormers, koffers en antennes. Weet je niet welke aderdoorsnede je nodig hebt voor jouw kabellengte en vermogen? Bel of mail ons — we rekenen het met je door.
Vaste installatie?
Wij verzorgen ook complete geluidsinstallaties in horeca, zalen, scholen en bedrijfsruimtes: uitrekenen, leveren en monteren. Neem telefonisch contact op als je liever een werkend systeem opgeleverd krijgt.
| Artikelnummer | 652.100UK |
|---|---|
| EAN | 5015972142530 |
| Magazijn Plaats | D.02.02.03 |
| Merk | Mercury |
Snelle Levering
Gratis verzending
Bestelt u voor minder dan €50,- dan betaalt u slechts €5,95 verzendkosten.
Garantie
Vind u het product elders goedkoper neem even contact met ons op!
Bel of mail voor de mogelijkheden.
Neem direct contact met ons op

